Rushmore Family (2018)

Bent Rushmore illustreeritud portreede seeria

Iga “Rushmore Perekonna” portree on unikaalne originaal-illustratsioon. Need grotesksed näod kaasavad vaatleja omapärase aristokraatliku perekonna lukku.

Joonistamisega alustas kunstnik Bent Rushmore rohkem kui kümme aastat tagasi. Esialgu oli tegemist teraapia vormiga. Alternatiivne viis kuidas mediteerida. Eks oleme me kõik teinekord midagi oodates paberile kujundeid kritseldanud. Samamoodi valmisid ka esialgselt Bent’i tööd. Mõne aja pärast hakkasid pliiatsi alt justkui iseenesest välja tulema imelikud näod.

“Joonistades avastan end tihti imetabases voos ja märkan, kuidas saan pika perioodi vältel tõeliselt hetkes olla. Sel ajal ei tülita mind segased muremõtted, saan nautida eksistentsi vahetult ning tunnetada, eriti kuulata, mis minu ümber päriselt toimub. Seetõttu ehk ongi mul alati väike joonistusvihik kaasas ning mind on märgatud kohvikutes joonistamas”, kommenteerib Bent seda, kuidas joonistused tavaliselt tekivad.

Käesolev seeria nimega “Rushmore Perekond” koosneb viimase kolme aasta jooksul valminud parimatest töödest. Need on joonistatud Tallinna, Pärnu, Berliini ja paljude muude linnade kohvikutes, Eesti kaunites metsades ja randades ning muudes põnevates kohtades, kuhu elu Benti viinud on. Kõik portreed on joonistatud musta Pilot pastapliiatsiga Moleskine Art Sketch kaustiku 120g lehekülgedele.

Raamid raamid raamid!

Rushmore Perekond usub taaskasutusse ning peab ökoloogilist jalajälge südameasjaks. Seetõttu on enamus tööde ümber olevatest raamidest taaskasutatud. Nendest vanemad pärinevad juba 1930ndatest aastatest. Antiiksed ja retro raamid on kogutud 2018 aasta jooksul pidades käesolevat näitust silmas.

Kes on Bent?

Bent Rushmore on loov hing Tallinnast. Aastate jooksul on ta loonud kunsti erinevatele meediumitele. Tema nimi on ilmunud tuntud video ja filmiproduktsioonide tootjate nimekirjas enamasti kui režissöör või graafika autor. Bent on ka populaarse Eesti rock-ansambli “Köömes” kitarrist. 2017 aasta kevadel ilmus Benti debüüt soolo blues album “Soi Dog”.
Aastate jooksul on ta lisaks muusikale ja liikuvale pildile ka aktiivselt joonistanud neid imelikke nägusid.

Rohkem infot, küsimuste, intervjuude, fännikirjade või millega iganes palun saada e-posti:
hello@bentrushmore.com

presskit.zip (12,6MB)

Gallerii